Son üyemiz: tades. Aramıza Hoşgeldin! 24 Temmuz 2014 Perşembe 
   Otokritik.com Forum Anasayfası Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]  
     Genel Otomobil Konuları \ Citroen Saxo
Sayfalar: « Önceki |  / 2 | Sonraki »  
  01 Aralık 2008 Pazartesi 16:13   Özel Mesaj | Alıntı | #1 
tifozi
Üye

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle bizlere bu imkanı sağlayan otokritik ekibine teşekkürler.

Benim siz de ğerli arkadaşlardan isteyim şu olucak; bir araç satın almayı düşünüyorum. Sizlerin tecrübelerinizden fatdalanmak istiyorum açıkcası. Citroem Saxo benim için fiyat ve kullanılış açısımdan ideal gözüküyor. Acaba bu araç hakkında bana neler aktarabilirsiniz. Değerli görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Düşündüğüm araç 98 model Citroen Saxo 1.4i

02 Aralık 2008 Salı 13:23   Özel Mesaj | Alıntı | #2 
Erhan
Genel Yönetici

Otomobil: MINI Countryman S ALL4 + Chili Paket
O yılların teknolojisiyle az yakan bir arabaydı ama bugünün güncel araçlarına kıyasla nasıl bir tüketimi olacağını kestiremedim. Dizelleri atmosferik olduğundan çok az yakıt tüketirler. Bunun dışında hidrolik direksiyon ve iki elektrikli cam dışında konfora yönelik bir donanımı yoktur. Bir yerden başka bir yere gitmek için yeterli bir arabadır.
 Operatöre bağlanmak için bekleyiniz.
  02 Aralık 2008 Salı 20:33   Özel Mesaj | Alıntı | #3 
tifozi
Üye

Öncelikle teşekkür ederim.

Açıkcası benim elimde 9.000 YTL para mevcut bu rakam dahilinde nasıl bir araç tercih etmeliyim. Aracı sağo sola gitmeye ve hafta sonları binemeye kullanıcam nasip olursa. Uygun bir araç ve yakıt tasarrufu sağlayabileceğim bir araca ihtiyaç duyuyorum. Bir iki alternatif ve öneriniz olursa sevinirim. Adres göstermeniz yeterli olacaktır. Umarım doğru aracı seçebilicem ?

Saygılarımla...

03 Aralık 2008 Çarşamba 00:11   Özel Mesaj | Alıntı | #4 
Erhan
Genel Yönetici

O halde piyasada biraz daha fazla talebi olan bir araç almanızı tavsiye ederim. Aklıma Renault Twingo, 99 model öncesi Opel Corsa geliyor. Ford Ka ve Fiesta da bunlar arasına katılabilir belkide. Bence Corsa önceliklidir çünkü daha çabuk alınıp satılabilecek bir araba. Olmazsa Renault olması sebebiyle Twingo tercih edebilirdim.
  04 Aralık 2008 Perşembe 11:57   Özel Mesaj | Alıntı | #5 
Namessar
Forum Yöneticisi

Otomobil: BMW F10 5.20d

ford ka nın ikinci eli kotudur. bu oldukca ucuza almanızı saglar ama satmanızda zorlasacaktır.  corsa ve fiesta bu arabalar arasında en kolay satılabilenler.  ancak ben tercihimi fiesta dan yana yapardım. zira yaslı corsa lar bol servis goruyorlar elektronik aksamdan dolayı.

04 Aralık 2008 Perşembe 21:10   Özel Mesaj | Alıntı | #6 
tifozi
Üye

Bu arada araç bakarken 94 model 1.3xl toyota corolla sw, inceledim önerebilirmisiniz bu arabaları. 94 model corolla için ne diyebiliriz :)) 

05 Aralık 2008 Cuma 16:43   Özel Mesaj | Alıntı | #7 
Erhan
Genel Yönetici

Ben Toyota’ları pek beğenmiyorum o ayrı ama, Toyota için motorları çok dayanıklı derler. Fakat muhtemelen 94 model ve 200 bin km yapmış bir Corolla’nın motoru ne kadar dayanıklı olursa olsun, içi o kadar dayanıklı olamayacaktır. Ben her zaman mümkün olan en yeni model yılıyla araba alma taraftarıyım ama yinede soyut yorumlar yapmakta pek doğru değil. Eğer ilan linkini buraya eklerseniz sizi daha doğru yönlendirmeye çalışırız.
  08 Aralık 2008 Pazartesi 11:59   Özel Mesaj | Alıntı | #8 
tifozi
Üye

Bahsetmiş olduğum avrupa 94 model toyota bu ;

http://www.sahibinden.com/94_model_sw_makasli_avrupa_toyota_corolla_WQQaXQQ10404524WQQpXQQdisplayitem

Alternatif marka ve modelleri düşünürken bir ara düşündüm...

Ama sonrası sizin de yorumlarınız ve önerileriz üzerine Ford Fiesta üzerinde duruyorum.

Değerli görüşleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler, devamını bekliyoruz :))

09 Aralık 2008 Salı 01:46   Özel Mesaj | Alıntı | #9 
Erhan
Genel Yönetici

Derli toplu görünüyor aslında. Yürüyüşü nasıldır ki acaba?

12 Aralık 2008 Cuma 20:54   Özel Mesaj | Alıntı | #10 
tifozi
Üye

Bu arada ben sizlerin değerli görüşleri ve önerileriniz üzerine Ford Fiesta üzerinde durdum ve gerçekten çok güzel araçlarda buldum. Fiyatları benim bütçemin biraz üzerinde kaldı, çünkü 2000 veya 2001 model fiestaların ön far düzeni hoşuma gitti...

Tabi bu bi kıstas olmayabilir belki ama, 99 model araçlarda önden görünüş çok çekici değil :(

Asıl sizlere danışmak istediğim konu ise 1,25i flair mi? , 1,4i fun mı? , yoksa ghia modelinimi seçmeliyim (2000-2001 model düşünüyorum)

1,25i daha küçük motor daha az güç ve tasarruf gibi duruyor...

1,4i fun daha güçlü motor ve donanım açsında hava yastığı açısından; sürücü+yolcu ve yan olarak gözüküyor... Bence önemli bir fark gibi :))

Ghia modelide tam donanımlı bir araç ki aslında fun modelinden çok bi fark göremedim.

Bu Fiestanın oluru nedir acaba kararsız kaldım, yardım lütfen :))

Saygılarımla...

[ Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]
Sayfalar: « Önceki |  / 2 | Sonraki »  

Hosting Sponsoru: Atahost.net