Son üyemiz: motorsiste. Aramıza Hoşgeldin! 23 Eylül 2014 Salı 
   Otokritik.com Forum Anasayfası Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]  
     Genel Otomobil Konuları \ fiat stilo hakkında bilgi arıyoyum
  20 Mart 2010 Cumartesi 21:20   Özel Mesaj | Alıntı | #1 
zad
Üye
Otomobil: yok

Arkadaşlar fiat stilo hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olsunlar lütfen. Araç hakkında doğru bilgi elde edemiyorum. şimdiden yardımcı olabilen arkadaşlara teşekürler

z-a-d
  20 Mart 2010 Cumartesi 23:31   Özel Mesaj | Alıntı | #2 
Erhan
Genel Yönetici

Otomobil: MINI Countryman S ALL4 + Chili Paket

Merhaba,

Nasıl bir bilgiye ihtiyacınız olduğunu biraz açabilirseniz sanırım üyelerimiz daha verimli olarak size yanıt verebileceklerdir.

Operatöre bağlanmak için bekleyiniz.
  21 Mart 2010 Pazar 20:03   Özel Mesaj | Alıntı | #3 
zad
Üye

merhaba,

Erhan ya bu stilo bu donanıma rağmen neden bu kadar az tutuluyor. herhangi bir sıkıntısı mı var da o nedenle mi onu araştırıyorum. piyasadaki denk araçlara göre çok daha iyi özelliklere sahip görünüyor. bu kadar az tutulmasının nedeni hakkında bilgi istiyorum. teşekkürler...

z-a-d
  22 Mart 2010 Pazartesi 00:45   Özel Mesaj | Alıntı | #4 
Erhan
Genel Yönetici

Bildiğim kadarıyla 1.6 olanları fazla yakıt tüketiyordu. 1.4 olanları da saçma bir 5 kapılı compact araç görünümünde hemde az yakmıyordur heralde :) Birazda acayip ve ortada kalmış bir model oldu Stilo. Piyasaya çıktığı dönemlerde de doğrusu Fiat için yüksek fiyat etiketiyle satıldığından çok tutulmadı diye düşünüyorum.

22 Mart 2010 Pazartesi 20:18   Özel Mesaj | Alıntı | #5 
zad
Üye

peki Erhan şuan için ne düşünüyorsun sence düşünülebilir bir araç mı fiyatına göre yoksa başka alternatifler mi değerlendirilmeli. Paylaşımın ve ilgin için teşekkürler.

z-a-d
  23 Mart 2010 Salı 00:18   Özel Mesaj | Alıntı | #6 
Erhan
Genel Yönetici

Zad selam,

İkinci el fiyatlarına baktım da 13-15 bin gibi fiyatlara satılıyor. Bence yeteri kadar düşük hatta beklediğimden daha düşük olduğunu söylemeliyim. Bana sorarsan alınır.

Eğer antipatin yoksa belki LPG’li alırsın hem tüketim derdinde olmaz.

09 Kasım 2010 Salı 15:59   Özel Mesaj | Alıntı | #7 
mrracy
Üye
Otomobil: Fiat Stilo Dynamiq

6 yıldır stilo kullanıyorum (2. sini aldım)

daha önceki kullandığım araçlar 99 astra cd - 2003 golf 1.8 - rover 216 cab - toyota corolla vs.... ile kıyasladığım zaman araba diyebileceğim tek araba stilodur.

fazla yakıt tüketiyor diyenler içinde şunu söyleyebilirim 1.6 benzinli araba uzun yolda 48 litre ile tam 880 km yol gidebiliyor. yazın full klima açık istanbul - bodrum arasını 770 km yi 47 litre yakıt tüketerek gidebiliyor.

Sadece markasına kanıp aldanmayın çünkü fiat sadece adında geçiyor. arabanın tüm teknik alt yapısı ve şasesi lancia dan alınmadır.

Donanım olarak Golf ten bile çok daha üstündür ki fiyatının düşük olmasının başlıca nedenleri yüksek fiyatla satılmaya kalkışıldığı zamanda ekonomik krizin patlak vermesi ve insanların fiat markasına karşı olan ön yargısıdır.

Golf te bulunan sacın kalınlığı 0,75 iken stilonun sac kalınlığı 0,95 tir. ataklığına gelince ise 1.6 benzinli compact araçlar içerisinde 0-100 km hızlanması 10 sn dir ki bu sınıfta ortalama değer 11,5 - 12.0 sn dir.

1250 kg tonaj vede 103 hp lik motora rağmen çok ataktır. efes otoyolunda GPS ile yaptığım hız testinde 226 km lik hızı gördüğüm bir araçtır.

Sonuç itibar ile STILO nun iyi bir araç olduğunu sadece kullananlar bilirler.

10 Kasım 2010 Çarşamba 03:13   Özel Mesaj | Alıntı | #8 
Erhan
Genel Yönetici

Peki cam tavanıyla ilgili bilginiz var mı? Geçenlerde başka bir konuda böyle bir soru gelmişti, kullanıcısı olarak belki sizin araçta da mevcuttur?

10 Kasım 2010 Çarşamba 10:07   Özel Mesaj | Alıntı | #9 
mrracy
Üye
Otomobil: Fiat Stilo Dynamiq

Erhan bey kullandığım arabada bir tek skywindow yok. Açılır tavan ile ilgili olarak duyduğum tek şey, yüksek hızlarda cam tavanın esneyip ses yaptığıdır. Ama şahit olmadım emin değilim

[ Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]

Hosting Sponsoru: Atahost.net