Son üyemiz: temen. Aramıza Hoşgeldin! 29 Aralık 2014 Pazartesi 
   Otokritik.com Forum Anasayfası Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]  
     Genel Otomobil Konuları \ Chevrolet Captiva hakkında bilgi lütfen..
  26 Mart 2010 Cuma 12:59   Özel Mesaj | Alıntı | #1 
hasad72
Üye

SUV GRUBU BİR ARAÇ ALMAK İSTİYORUM AKLIMDA CAPTİVA VAR AMA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM VEYA O SEGMENTTE BAŞKA ÖNERECEĞİNİZ ARAÇ VARMI ÇOK PAHALI OLMASIN VE 2,EL SUV NASIL OLUR ?

26 Mart 2010 Cuma 23:34   Özel Mesaj | Alıntı | #2 
Erhan
Genel Yönetici

Otomobil: MINI Countryman S ALL4 + Volkswagen Golf 1.2 TSI DSG Comfortline

2. el SUV sorusuna, gayette iyi olur şeklinde cevap vereceğim.

Captiva tam bir 4x4 değil, sadece zorlandığında 4 tekerlekten çekişe otomatik olarak geçiyor. İstesenizde sürekli 4x4 konumunda kullanamıyorsunuz.

Tabi normal koşullarda önden çekişli olmasının yakıt tüketiminin düşmesine etkisi var ancak seçim hakkı vermemesi bana göre olumsuz.

Bir dezavantajı da marka imajı ve Opel bünyesinden ayrılıyor olması. Marka imajı, Chevrolet’in Türkiye’ye ilk girdiği 2004 yılına göre daha iyi ancak yinede bu markanın aslında Daewoo olduğu çoğunluk tarafından biliniyor ve ikinci el değerini düşürüyor. Yinede bu söylediğim Captiva için %100 geçerlidir diyemeyiz çünkü tasarım ve teknik özellikler Captiva için özel bir durum yaratıyor şeklinde yorumlayabiliriz.

Bir diğer bakış açısıyla Captiva ile Opel Antara birebir aynı. Tercihen ve fiyatlar çok kopuk değilse Antara tercih ederim doğrusu.

Bir diğer rakip -fakat daha hacimli- olarak Kia Sorento düşünülebilir belki.

Operatöre bağlanmak için bekleyiniz.
  29 Mart 2010 Pazartesi 16:28   Özel Mesaj | Alıntı | #3 
hasad72
Üye

teşekkür ederim erhan bey sorento dışında 80,000 tl ye kadar alabileceğim bir SUV ne önerirsiniz.

01 Nisan 2010 Perşembe 01:36   Özel Mesaj | Alıntı | #4 
Erhan
Genel Yönetici

Açıkçası ikinci el fiyatlarını bilmiyorum fakat Freelander II gözüme çok hoş görünüyor. BMW X3 keza düşünülebilir gibi. 80.000 TL çok ciddi bir bütçe, tavsiyem marka imajı olan bir seçim yapmanız yönünde olur.

06 Nisan 2010 Salı 13:49   Özel Mesaj | Alıntı | #5 
Namessar
Forum Yöneticisi

Otomobil: BMW F10 5.20d

bmw x3 bu yaz kasa degistirecek, ve sadece basit bir makyaj degil gerçekleşen.  bu nedenle sonbahara kadar beklemek istemiyorsanız x3 ten uzak durmakta fayda var. 2. elde deger dususu sonbaharın da otesinde olacaktır eski kasa icin, o nedenle ikinci el alınacaksa kışı beklemek daha da iyi olacaktır.

tabi kasa degisimi yaklaştıkca ici dolu x3 leri sıfır donanımlı fiyatlarına indirmeye başladılar. eldekileri eritmeye çalışıyorlar. kasa değişimi rahatsız etmeyecekse değerlendirilebilir. Ancak x3 ün yeni kasa ile boyutları büyüyor ve daha oturaklı bir araç haline geliyor. Kadın SUV’u imajından sıyrılıyor. Ben bu nedenle yeni kasa beklenmesi taraftarıyım. 

2. el alınacaksa şu anda hiç tercih edilmemeli.

Freelander2 sahibiyiz. ilki kadar sorunlu olmasa da yine de bir BMW gibi degil. Donanım şikayetleri de çok artınca bir ek donanım paketi daha geldi hatırlarsanız. orta paketle üst paket arasındaki fiyat farkı da düştü. Hatta bir ara orta paketler artık boş fiyatına satılır olmuştu.

Arazi performansı nedeniyle doğuda ya da batıda bir ilçede yaşıyorsanız güzel bir seçim oluyor. Ancak yakıt kalitesinde çok hassas olması büyük şehirlerden uzaklaştıkça dert yaratıyor. Bizimki 3 kere servise yattı yakıt yüzünden.

Beklenen performansı satışlarda vermedigini düsünüyorum. bu nedenle daha uygun hale geldi büyük ihtimalle. 2. elleri donanım olarak boş olacaktır, 0 almak içinde bence biraz daha düşünmek lazım. Ancak bütçe 50bin euro civarında sınırlıysa 0 için pek başka bir alternatifte yok.

sorento ile kıyaslamadım, cunku sorento bu ikisinden bir üst sınıfta aslında, hacim ve boyut olarak.  X5 ve range rover ile kıyaslanması gerekiyor sınıf olarak. Ancak onlar kadar başarılı olmadığı malum, bu nedenle bir üst sınıf SUV’a daha hesaplı binmek istiyorsanız bu ikisi dışında tercih edilebilir.

Son düzenleme: Namessar tarafından 06 Nisan 2010 - 13:52
  06 Nisan 2010 Salı 13:57   Özel Mesaj | Alıntı | #6 
Namessar
Forum Yöneticisi

SUV yerine bir crossover düşünür müsün?

qashqai, BMW X1, volvo xc60 vs gibi.

ornegin volvo xc60 yenilendi, ve yenisi hakkaten cok guzel. ancak 60 bin eurodan baslıyor fiyat olarak. bu da yenilenmemiş olanların 2. elde fiyatlarının yavastan dusmeye baslaması demek.

06 Nisan 2010 Salı 22:31   Özel Mesaj | Alıntı | #7 
hasad72
Üye

land rover dıscovery 2,5 tdı sizce nasıl 1997-2002 civarı yılları uygun fiyatada sahip galiba ...

11 Nisan 2010 Pazar 04:05   Özel Mesaj | Alıntı | #8 
Erhan
Genel Yönetici

Namessar’ın aydınlatıcı yorumlarını okumak çok keyifli :)

Qashqai kasa değiştirmiş, geçenlerde ofisimizin altındaki Nissan bayisinde gördüm. BMW X1 yavaş yavaş trafikte görünmeye başladı. Biraz ufak gibi görünüyor gözüme ama hoş bir tarzı var arabanın.

Volvo XC60 ise aslında kasa ebatları açısından biraz SUV kıvamında. Diğerlerine göre oldukça büyük. Eğer bu bütçe sınırları içerisindeyse kesinlikle tercih edilebilir bir model.

Sorunuza gelince..
Discovery’de 97 modellere kadar inmenizi kesinlikle tavsiye etmem ancak 2002 yılında makyajlanan versiyonu var. Bildiğim kadarıyla bu operasyonla dizel motoru da yenilenmişti. Daha doğru bir tercih olabilir.

11 Mayıs 2010 Salı 15:56   Özel Mesaj | Alıntı | #9 
Namessar
Forum Yöneticisi

discovery eger gorunusunu begeniyorsanız (ben begenmiyorum) ve araziye de gerçekten giren bir insansanız bence çok güzel bir araç.   bulabileceginiz en güzel secimlerden birisi.

11 Mayıs 2010 Salı 15:59   Özel Mesaj | Alıntı | #10 
Namessar
Forum Yöneticisi

80 bin butceye bence cok guzel bir yıllanmış ikinci el x5 alınabilir. ancak o kadar yaşlı bir araba istemiyorum denirse daha güncel bir 2. el sorento ile yetinilebilir. Ancak test sürüşü yapmadan sorento ya bulaşmayı önermiyorum. ne almakta olduğunuzdan emin olduktan sonra karar verin.

[ Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]

Hosting Sponsoru: Atahost.net