Son üyemiz: moulu25. Aramıza Hoşgeldin! 26 Ekim 2014 Pazar 
   Otokritik.com Forum Anasayfası Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]  
     Genel Otomobil Konuları \ Yeni Citroen C4 hakkında bilgi
Sayfalar: « Önceki |  / 2 | Sonraki »  
  21 Şubat 2011 Pazartesi 02:28   Özel Mesaj | Alıntı | #1 
AliFURKAN
Üye
Otomobil: seat cordoba 2005

slm arkadaşlar sanırım oto meraklısı bir çok kişi yeni citroen c4ü görmüştür.araç çekici donanımı vs çok iyi.  markayı çok tanımadığım için kullanan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.dizel olarak citroenler çok ses ve arıza çıkarıyor mu, elektrik donanımı çok mu arıza yapıyor(forumlarda çok çelişkli bilgiler var),

bir de 50 milyar civarına 0 dizel araç olarak bu sağlamdır arıza yapmaz malzeme kalitesi ve işçiliği de iyidir diyerek önerebileceğiniz araç olursa memnun olurum.

şimdiden teşekkürler

21 Şubat 2011 Pazartesi 13:11   Özel Mesaj | Alıntı | #2 
asusas
Üye
Otomobil: 2007 PEUGEOT 307 HDI

ali bey selam .. citroen c4 kullandım dediğiniz gibi araç çok çekici alacağın modele göre ses ve arızalar değişebilir.2007 modellerde ve üstünde  senin bahsettiğin arıza ve ses  duyulmuyor tabiki kullanmadan kullanmaya değişebilir yani suv bir araç gibi kullanırsan ses ve arıza kaçınılmaz olur ikinci el alacaksan aracı ve şoforünü tanıman gerekir birde citroen ile peugeot marka araçlar motoru ve iç donanımı birbirine çok yakın citroen den sonra peogeot aracına sahibim ikisindende çok memnun kaldım.eğer suv bir araç alamazsam yeni çıkan c4 almayı düşünüyorum.

50.000 tl 0 dizel arabalarda ise ben volvo s40-s60 veya audi almayı düşünürdüm.:)

21 Şubat 2011 Pazartesi 23:32   Özel Mesaj | Alıntı | #3 
srkn
Forum Yöneticisi

Otomobil: Astra J 1,4T Cosmo

Arkadaşım citroen den çok çekti. Benim eski arabam megane idi ve şimdi astra ya geçince bazı şeyleri daha iyi gördüm. Kısaca bir daha fransız benim evime giremez. Hem ikinci elde satılması kolay hem kaliteli ve uzun soluklu araçlar olarak alman ve japon araçlarına yönelmenizi öneririm. Japonda da toyota ve honda favorilerim. Honda da dizel yok. Corolla dizel 90PS biraz zayıf. Alman cephesinde Astra da zayıf 95PS. O halde ibre yeni gelecek olan focus3 ve mevcut golf6 ya dönüyor. Yerinizde olsam ben bunun yapardım. Bugün 50 verip yarın 28-29 a satmak insana koyar.

22 Şubat 2011 Salı 15:39   Özel Mesaj | Alıntı | #4 
Erhan
Genel Yönetici

Otomobil: MINI Countryman S ALL4 + Chili Paket

Dün size uzunca bir mesaj yazmıştım ama site önümde çok uzun bir süredir açıkmış bu yüzden zaman aşımına uğradı ve mesajım gidemedi :) Ben de o hayal kırıklığıyla tekrar yazamadım.

Yeni C4’ü fuarda incelemiştim ve özellikle iç mekanının oyuncaklarını çok beğenmiştim. Sanırım son 1 aydır pazara sunuldu ve Ev-İş yolum arasındaki bir Citroen bayisinde her akşam teşhirdeki araç gözüme ilişmekte. Benim düşüncem Yeni C4 beni ancak eski kasa bir Astra kadar heyecanlandırabiliyor. Sürekli Astra demek istemiyorum yanlış anlamayın ama Yeni Astra, Yeni Golf gibi modellerin yanında bir nesil eski kalmış gibi bir havası var dıştan baktığımızda. İç mekana girilince daha heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz.

Önceki kasa C4 kullanan bir arkadaşım vasıtasıyla bildiğim kadarıyla aracın içerisinde biraz fazla ses oluyormuş ve bu gürültü daha sonradan Ziebart, Sonax vb gibi yerlerde dahi yalıtılamıyormuş. Arkadaşımın bundan şikayet ettiğini hatırlıyorum. Öte yandan güçlü dizel motorları önemli bir avantaj sağlıyor. Malzeme kalitesi ve işçilik anlamında Alman rakipler seviyesinde olmasını beklememek gerekir, orta-uzun vadede de araç içerisindeki tıkırtılar ve istenmeyen seslerin artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Bence 50 bin TL ödeyecekseniz hiç düşünmeden Golf 1.6 TDI veya asusas’ın da belirttiği gibi Volvo S40 gibi modellere yönelmelisiniz. Sanırım Volvo’nun sıfırı biraz daha yüksek fiyatla satılıyor ve tabi ikinci elde biraz fazla değer kaybediyor.

Operatöre bağlanmak için bekleyiniz.
  22 Şubat 2011 Salı 22:17   Özel Mesaj | Alıntı | #5 
AliFURKAN
Üye
Otomobil: seat cordoba 2005

herkese değerli yorumları için çok teşekkürler...

öncelikle dün c4 test ettim izlenimlerimi aktarmak istiyorum

test aracı 1.6 hdi 115 hp, 270 tork,otomatik vites

araç bir defa iç donanım konfor açısından gayet iyi ancak malzeme kalitesi sınırlı diyen arkadaşlara katılıyorum, alman kalitesi yok. gösterge paneli renkleri değişebilmesi bakımından çok orjinal geldi bana, onun dışında 3 aşağı 5 yukarı diğer aynı sınıf araçlara benzer

kullanıma gelince ; aracın hızlanması yol tutuşu çok çok iyi, sanki otomatik vites geçişlerini çok hissettiriyor gibi geldi bana ama performansı gerçekten iyiydi, özellikle müzik setini açmadan 160a kadar bastım ses yalıtımı iyiydi ama sorun zaten ilerleyen dönemde ne olacağı ile ilgili maalesef:(

dış tasarım kesinlikle çok klasik farları kapatsak veya çıkartsak nerdeyse akranlarıyla aynı orjinal değil,astra yorumuna katılıyorum

sonuç araç güzel ama sanki 50-52 etmez gibi geldi 

yorumlardan sonra daha önce pahalıdır ona ulaşamam dediğim volvo s40a baktım hoşuma gitti, internet sitesi biraz karışık donanımı şöyle güzelce listelememişler, illa ki gidip test etmek içine bakıp volvodki görevliden öğrenmek gerekiyor ama s40ı beğendim

golf golf işte, vw grubunu satış politikalarından dolayı sevmiyorum, sanki gözümüzün içine bakarak kazıklıyorlar gibi, donanımlar arasında fiyat farkı çok, bir de çok labil bir araç kasası değiştiriyorlar

volvo  s40 üzerinde duracağım sanırım şartları zorlayarak

volvo s40 kullanıcısı varsa yorumlarını dinlemekten mutlu olacağım ama sanırım diğer forumlardan ve volvo adından dolayı çok olumsuz bir şey duyacağımı sanmıyorum

23 Şubat 2011 Çarşamba 10:58   Özel Mesaj | Alıntı | #6 
Erhan
Genel Yönetici

Vites geçişleri çok hissediliyorsa muhtemelen Otomatik vites değil, otomatikleştirilmiş manuel olarak tabir ettiğimiz diğer markalarda da Easytronic, i-Shift vb gibi çeşitli isimlerle kullanılan tipte şanzıman kullanılıyordur.

Bu şanzımanın avantajı özünde manuel olduğu için yakıt tüketimini klasik otomatik şanzımanlar gibi arttırmaz ancak ivmelenme sırasındaki vites geçişlerinde konfordan ödün verir. Eğer aracı sakin kullanırsanız geçişler biraz daha hissedilmez oluyor. Aslında yapılması gereken aracı düz vites gibi kullanıp vites değişeceği sırada ayağı gazdan çekmek. Tiptronik kullanıma da izin verdikleri için bu şekilde daha konforlu bir sürüş sağlanabiliyor. E tiptronik kullanıp vitesi ben atacaksam ne değeri kalır diyebilirsiniz, o da debriyajsız manuel vites işte :)

Golf konusunda haklısınız ama Citroen’in 50-52 bin TL’lere çıkmaya cürret ettiği bir ortamda Golf’e 55 bin TL verilir bence :)

Volvo S40, Ford Focus altyapısı üzerinde üretilen bir model. Aynı motoru kullanıyor. Yalnız eğer otomatik vites düşünüyorsanız bildiğim kadarıyla 1.6D modelinde bu opsiyon sunulmuyor. Otomatik ve Dizel için 2.0 D modeline yönelmek gerekiyordu bir zamanlar.

24 Şubat 2011 Perşembe 23:02   Özel Mesaj | Alıntı | #7 
Ambassador
Üye
Otomobil: 520d, alfa gt, fiesta

2008 şubat-2010 şubat tarihleri arasında s40 1.6D sahibiydim. Aracımı 110 bin km’de sattım. Sıfırda ve en donanımlı haliyle aldım.

İyi bir araba... 50 litre mazot ile karışıkta 700-720 kmyol gider. Son hızını rahat görür.(190km). İç konforu, özellikle koltukları ve malzeme kalitesi gerçekten rakipsizdir.

Aracımı turbo yağ kaçırmaya başlayınca sattım. 100 bin km civarında da araç her viteste 3200 deviri geçemeyecek şekilde bir arıza verdi. Sanırım partikül filtresi dolduğu içinmiş.(net söyleyemediler)

Bunlar artı ve eksi olarak her araba hakkında okuyabileceğiniz şeyler. Volvomu sattıktan sonra daha yeni bir volvo modeli düşünmedim. Bu aracın veya üst modelleri hakkında hayal kurmamam veya beğenmememden değil servis trajedilerin dolayı idi..

Bir

24 Şubat 2011 Perşembe 23:10   Özel Mesaj | Alıntı | #8 
Ambassador
Üye

Bir kere volvonun bakım aralığının 10 bin km’de bir olması benimgibi fazla km yapanlar için son derece rahatsız edici bir durum.

Üstüne üstlük bir de servis kötü olunca bu tam bir işkenceye dönüşüyor. İzmir Volcar’ın sanki arabasını ödünç almışım gibi tavır takınan müşteri temsilcileri(servis) araçtan beni çok soğuttu.

Zaten 60 bin km bakımından sonra servis saatini 15 dakika geçirdiğim için yediğim fırça sonucu aracımı 3. sanayide bir ustaya emanet etmek zorunda kaldım.

Araç güzel ama fiyatı da sınıfına göre yüksek zaten.

Uzatmayayım, 10bin km servis aralıklarından dolayı ve İzmir’li iseniz volvo almadan 3 hatta 4 kez düşünün. Bu arada şimdiki araçlarımdan biri 2007 520d m paket. Ve doğru yolu bulduğuma inanıyorum.

2005-2007 arası peugeot 206 1.4 hdi kullandım. Citroen ve peugeot kalitesi aynı.. Bu iki marka için asla kötü denemez. Ancak araçların ilk sahibi olun ve 70 bin km’den sonra mutlaka elinizden çıkarın. Bu kilometreye kadar sorun çıkarmıyorlar:)

24 Şubat 2011 Perşembe 23:26   Özel Mesaj | Alıntı | #9 
Ambassador
Üye

Ali bey, 50 milyar civarını biraz genişletin ve 2008’den düşük olmamak kaydıyla 60  bin km’ye kadar ikinci el bir bmw 320d düşünün derim. Pişman olmayacağnıza eminim.. 2008’de 177hp motorlar çıktı. Aracı seneye aldığınız fiyata satacağınızı da garanti ederim...

Bmw 520d m paket aracımı tam bir yıl önce 44 bin euroya aldım. Şu an 46 bin euroya müşterisi hazır galeride... Hem de yeni kasa 5’ler çıktı. Çelişki gibi gözükse de BMW meraklıları hiçbir dönemde yeni modellere hemen ısınamıyorlar ve eskisinin yeniden iyi olduğu iddiasında oluyorlar. 3 kasalar için de böyle olacak ve aracınız değer kaybetmeyecektir.

Çok gevezelik yaptım. İyi günler dilerim..:)

25 Şubat 2011 Cuma 10:36   Özel Mesaj | Alıntı | #10 
Erhan
Genel Yönetici

Yorumlarınız çok faydalı. İzninizle sizin yerinize sitenin Kritik bölümüne ekliyorum ki Volvo S40 1.6D almayı düşünüp sitemize ulaşanlar faydalanabilsin.

http://www.otokritik.com/otokritik/1077-1-2008-Volvo-S40-16D-Kullanici-Yorumlari.html

Son düzenleme: Erhan tarafından 25 Şubat 2011 - 10:45
  [ Yeni Konu ]  [ Cevap Yaz ]
Sayfalar: « Önceki |  / 2 | Sonraki »  

Hosting Sponsoru: Atahost.net