Son Uyemiz: ozgurozt. Aramiza Hosgeldin!

23 Ocak 2021 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Lansman: Autoshow 2008: Suzuki Splash
Autoshow 2008: Suzuki Splash
Suzuki, bu yıl 12. kez düzenlenen Autoshow fuarında yeni küçük segment otomobili Splash’ın lansmanını yapıyor. Japon üretici aynı zamanda Sx-4 ve Swift modellerininde yeni versiyonlarını Türk otomobil severlerin beğenisine sunuyor.

Swift modeli ile uzun yıllardır küçük sınıfta başarılı bir yere sahip olan Suzuki, Splash ile yine küçük otomobil segmentine yeni bir üye kazandırıyor. İlk kez geçtiğimiz yıl Frankfurt fuarında konsept olarak sergilenen yeni Splash, Autoshow 2008'de Türk tüketicisiyle buluşuyor.

Suzuki Swift platformunda üretilen yeni Splash, 3.7 metre uzunluğa ve 1.7 metre genişliğe sahip. 1.6 metrelik genişliği sayesinde ferah bir iç mekan sunan Splash, görünümünün aksine uzun boylu yolculara da geniş bir iç mekan sunmayı amaçlıyor.

Fuar ile paralel olarak Türkiye pazarında da satışa sunulacak olan Splash görünüm olarak Toyota Yaris ile büyük benzerlik taşıyor.

İkisi benzinli, biri dizel olmak üzere toplam üç farklı motor seçeneğine sahip olan Splash, 1.0 litre üç silindirli 65 HP, 1.2 litre dört silindirli 86 HP gücünde iki benzinli ve 1.3 litre 75 HP güç üreten bir dizel motor seçeneğiyle tüketicilerin seçimine sunuluyor.

Suzuki, Yeni Splash modeliyle tamamen avrupa pazarını hedefliyor. Macaristandaki Suzuki fabrikasında yılda 60 bin adet Suzuki Splash üretilecek.

Autoshow 2008 fuarındaki Suzuki standının diğer yenilikleri ise dizel motorlu Swift ve Otomatik ve Dizel motor seçeneklerine sahip olarak satışa sunulan SX-4 modeli.

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Karbüratörün kısımları: Karbüratör, ortasında dar bir kısım bulunan silindirik bir boru, yakıt fıskiyesi ve açılıp kapanan bir kelebek supaptan oluşur. Yuvarlak olan bölüme hava giriş boğazı, daraltılmış kısma ise Venturi boğazı denir.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: