Son Uyemiz: ozgurozt. Aramiza Hosgeldin!

23 Ocak 2021 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Lansman: Autoshow 2008: BMW 7 serisi ile iddialı
Autoshow 2008: BMW 7 serisi ile iddialı
Borusan Otomotiv, Türkiye’de distribütörü olduğu BMW, Land Rover ve MINI markalarıyla Autoshow fuarının yine en iddialı gruplarından biri olmaya aday. Autoshow 2008’in BMW açısından gözdesi ise tartışmasız yeni BMW 7 Serisi

BMW standının en ağır topu lüks sınıfta yer alan yeni 7 Serisi olurken bu model, Paris fuarıyla eş zamanlı olarak ilk kez Türk otomobilseverlerin karşısına çıkıyor.

Yeni 7 Serisi’nin dışında, BMW standındaki diğer bir yeni model ise küçük bir makyaj operasyonu geçiren yeni 3 Serisi olacak. Fuarda BMW standında bu iki model dışında 10 model daha sergileniyor. Borusan Otomotiv’e ait bölümde sergilenen Land Rover standının yıldızı ise bu yılın başında Detroit’ten dünyaya tanıtılan LRX konsepti. MINI standının yeni modelleri arasında ise MINI Cooper S ve Clubman S John Cooper Works bulunuyor.

5’NCİ NESİL 7 SERİSİ

Lüks sınıfın en önemli ikonlarından biri olan BMW 7 Serisi, baştan aşağı yenilenerek hem teknolojik hem de konfor açısından oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmış. Beşinci nesili ile Autoshow fuarındaki yerini alan 7 Serisinin tasarımı doğallık, üstün sportiflik ve keskin zarafet için bir örnek teşkil ediyor. Otomobilin dinamik orantıları, alçak ve uzatılmış yan görünüm, oyma yüzeyler, modern stili yansıtan BMW ızgara siperi, geniş, yukarı doğru ve düşük-sarkıtma BMW ızgara siperi ve arka kısımdaki yatayda vurgulanmış hatlar ile otomobilin genişliği ve üstün performansına gönderme yapıyor.

Yenilikçi iç mekan konsepti içerisinde açık bir şekilde yapılandırılan sürüş ve konfor işlevlerinin ayarlanması segmentin gerektirdiği şekilde lüks. Yumuşak hatlar, yüksek kaliteli malzemelerin yanı sıra genişletilmiş iç alan ve konfor, iç mekana sahip olduğu uyumlu, cömert ve lüks etkiyi kazandırıyor. Yeni 7 Serisi’nde X6’da da kullanılan 400 beygir güç ve 450 lbs-ft tork üreten 4.4 litre çift turbo motor görev yapacak. Bu çift turbo V8 motor, 6 ileri otomatik şanzıman ile görev paylaşımı yapıyor. 750i’nin 0-100 km/s hızlanması sadece 5.2 saniye. Ayrıca 3.0 litre hacmindeki çift turbo benzinli motor da 326 beygir güç üretiyor. Benzinli motorların dışında tek sıra altı silindirli dizel motor 245 beygir güç üretiyor. Alüminyumdan üretilen tavan, kapılar, kaput ve yan paneller, ön kısımda alüminyum baskı-dökümlü helezon destekleri, alüminyum muhafazalı şanzıman sayesinde araç oldukça hafif bir yapıya kavuşmuş.

Aslında selefine göre hem daha uzun hem de daha geniş olan yeni BMW 7 Serisi tasarımı sayesinde bunu gizliyor. Teknik olarak yeni 7 Serisi’nde birçok teknolojik yenilik mevcut. "Aktif Kör Nokta Algılama (Active Blind Spot Detection)", "Gece Görüşlü Yaya Algılama (Night Vision with new Pedestrian Detection)", yan ve arka görüş kameraları, "Aktif Hız Sabitleyici", arka tekerlekleri de kontrol eden BMW’nin "Aktif Direksiyon Sistemi" bu teknolojik yeniliklerden bir kaçı olarak sıralanabilir.

3 Serisi de makyajlandı

BMW’nin segment öncüsü 3 Serisi Sedan ve BMW 3 Serisi Touring, yenilenen gövdesi ve teknolojik gelişimleriyle fuardaki yerini alıyor.

Dış tasarımındaki küçük yeniliklerin yanı sıra motorları da geliştirilen yeni 3 Serisi, ön ve yan tasarımında kullanılan dinamik hatlar ve uzatılmış çizgilerle daha etkileyici bir görünüme kavuştu. Aracın yenilenen ön tasarım ve far grubuyla birlikte dikkat çeken arka tasarımı da amaca katkıda bulunuyor. Yenilenen 3 Serisi genişleyen ve geliştirilen motor seçenekleriyle öne çıkıyor. Yeni 3 Serisi, 5 benzinli ve 5 dizel olmak üzere 10 farklı motor seçeneğiyle geniş bir yelpazeye sahip. Yenilenen 3 Serisi’nde bezinli motor seçeneklerini 335i (306 beygir), 330i (272 beygir), 325i (218 beygir), 320i (170 beygir) ve 318i (143 beygir) oluştururken, dizel motor tercih eden müşteriler için ise 335d (286 beygir), 330d (245 beygir), 325d (197 beygir), 320d (177 beygir) ve 318d (143 beygir) seçenekleri bulunuyor. Yeni 3 Serisi’nde Coupe ve Cabrio modelleri için yeni sportif bir şanzıman da sunuluyor. Yeni çift kavramalı 7 ileri otomatik vites çekiş gücünde hiçbir kesilme olmadan vites değişimi sağlıyor. Böylelikle, 335i Coupe ve 335i Cabrio modellerinde standart 6 ileri manuel vitesli modeller ile karşılaştırıldığında daha yüksek hızlanma değerleri elde ediliyor. Yeni 3 Serisi’nin tüm versiyonlarında ’BMW Efficient Dynamics’ anlayışı, ’Fren Enerji Sistemi’, ’Start-Stop’ fonksiyonu, vites değişim noktası, otomatik hava girişleri özelliklerini standart olarak sunuluyor. Optimize edilmiş dört çeker sistemi ’BMW xDrive’, aracın çekiş gücü, sürüş dengesi ve dinamiklerini artırıyor. Kontrollü fren müdahale ve tork dengeleme özellikleri ile birlikte gelen yeni ilave DSC sistemi ise virajlardaki sürüş dengesini artırıyor.

  Fotogaleri: İçerik Fotoğrafları | 2009 BMW 7 Serisi
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:1
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:2
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:3
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:4
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:5
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:6
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:7
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:8
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:9
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:10
2009 BMW 7 Serisi | Fotoğraf:11
 

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Külbütör manivelası: Kam hareketinin yönünü değiştirerek, supaba ileten maniveladır.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: