Son Uyemiz: ozgurozt. Aramiza Hosgeldin!

23 Ocak 2021 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Lansman: Autoshow 2008: Opel Insignia ön taleple satılacak
Autoshow 2008: Opel Insignia ön taleple satılacak
Opel’in D segmentindeki başarılı temsilcisi Vectra’nın yerini alacak olan Yeni Opel Insignia nihayet otomobil severlerin beğenisine sunuldu. Yeni Insignia, Autoshow 2008’de Opel’in gurur kaynağı olurken satış için ön talep toplanmaya başlandı.

Opel, fuardaki standında 4 farklı versiyonunu sergilediği Insignia ile Türk tüketicisini bir araya getiriyor. Türkiye pazarında 2009 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan Insignia için ön talep toplanmaya başlandı.

Beş koltuklu Insignia’nın sunduğu ileri teknoloji ve çekici tasarımıyla öne çıkıyor. Akıcı Coupe silueti ile dinamik bir görünüm sergileyen Insignia, segmentinin iddialı seçeneklerinden biri olmaya aday görünüyor. 4.83 metre uzunluğundaki Insignia'nın karoserinin estetik biçimi, farklı ön panjur ile bütünleşerek tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Geniş bir alanı kaplayan ön ve arka farları Opel’in yeni yüzünü yansıtıyor. Aracın ön çamurluklarından başlayıp arka kısma kadar devam eden çizgi, ışık oyunları yaparak tasarımındaki detayları ortaya çıkarıyor.

Rakipleri Zorlayacak

Yeni model, dört tekerlekten çekiş, aktif şasi ve yedi farklı motor seçeneği gibi özelliklerle segmentindeki rakiplerini zorlayacağa benziyor. Insignia’nın iç mekanında da yüksek kaliteli malzemeler kullanılmış. 4X4 sisteminin de kullanıldığı Insignia, anında tork dağıtımı yapan mekanizması sayesinde yalnızca en uygun çekişi sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yol tutuş performansını da artırıyor. Insignia’da bulunan ’Uyumlu Stabilite Teknolojisi’ne sahip ’FlexRide’ mekatronik şasi sistemi de aracın, belli bir zaman noktasında, o an için hakim olan sürüş koşullarına uyum sağlamasına yardımcı olup, sürücünün o anda içinde bulunduğu ruh hali, duygularıyla eşleşen ayarların seçilmesine izin veriyor.

Yedi farklı motor seçeneği

Insignia ilk etapta yedi farklı motordan oluşan geniş motor serisi ile sunulacak. Insignia’da 110 beygirden 260 beygire kadar güç seçenekleri sunan dört farklı benzinli üç farklı dizel motor görev yapacak. Opel’in yeni modeli Insignia, AFL Uyumlu Aydınlatma sistemi kullanıyor. Dokuz farklı ışık huzmesi ayarları, çeşitli sürüş koşullarının bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere kendilerini otomatik olarak ayarlayarak aynı anda güvenliği ve sürüş zevkini artırıyor. AFL sistemindeki diğer başka yeni bir özellik de gündüz süresince çalışan LED ışıklar. LED aydınlatmalar klasik bir sistemden önemli ölçüde daha az enerji tüketmesiyle dikkat çekiyor.

İki yeni Corsa

Opel, tüm modellerini sergileyeceği fuardaki standında Corsa’nın ’Touch’ ve ’Black&White’ versiyonlarına da yer verecek. Corsa’nın Touch modeli yüksek çözünürlüklü 5.8 inçlik dokunmatik ekranı ile keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak. Corsa’nın ’Black&White Limited Edition’ modeli ise ’Enjoy’ ve ’Cosmo’ donanımlarına üzerine kurulu olmasıyla dikkat çekiyor. ’OPC Line’ paketine de sahip olan 3 kapılı Corsa Black&White sportif görünümü ile öne çıkıyor.

  Fotogaleri: İçerik Fotoğrafları | Opel Insignia
Opel Insignia | Fotoğraf:1
Opel Insignia | Fotoğraf:2
Opel Insignia | Fotoğraf:3
Opel Insignia | Fotoğraf:4
Opel Insignia | Fotoğraf:5
Opel Insignia | Fotoğraf:6
Opel Insignia | Fotoğraf:7
Opel Insignia | Fotoğraf:8
 

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Ateşleme avansı: Silindirde sıkıştırılan yakıt-hava karışımının ateşlendikten sonra tamamen tutuşabilmesi için gereken süredir.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: