Son Uyemiz: ozgurozt. Aramiza Hosgeldin!

23 Ocak 2021 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Lansman: Yeni Honda Jazz Türkiye'de
Yeni Honda Jazz Türkiye'de
Honda, 2001 yılında piyasaya ilk çıkışından bugüne kadar 2 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan Jazz modelini tamamiyle yenileyerek 15 Kasım’dan itibaren Türkiye pazarında satışa sundu.

Yeni Honda Jazz, sınıfında lider bir iç mekan genişliği ve yeni VTEC motoru sayesinde bir önceki modeline göre belirgin bir biçimde iyileştirilmiş yakıt tasarrufu ve çevreci bir motor sunuyor.

Birçok yeni teknolojiyi barındırın yeni 1.4 lt. i-VTEC motor sağladığı 100 HP güç ile daha iyi bir performans karakteri sunarken yakıt ekonomisini de iddialı bir seviyeye çekiyor. Bu yeni teknolojilerden bir tanesi olan iridyum bujiler daha iyi bir ateşleme sağlayarak yakıt tüketimini düşürmeyi vaadediyor. Yeni Jazz sınıfında ilk defa, direksiyondaki pedallar ile de değiştirilebilen 6 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ile kullanıcısına büyük bir konfor sağlıyor.

Joy ve Fun olarak iki farklı modeli bulunan yeni Jazz, teknolojik üstünlüklerinin yanı sıra doyurucu bir donanım seviyesine sahip. Fun modelinde bulunan direksiyondan kumandalı ve hıza duyarlı müzik sistemi, otomatik farlar ve silecekler, hız sabitleyici, otomatik klima, yol bilgisayarı ve panoramik cam tavan Jazz’ı rakiplerinden ayıran özelliklerden birkaçını oluştururken, yeni Honda Jazz güvenlik donanımlarında da taviz vermiyor. Her iki modelinde de 8 hava yastığı, sınıfında ilk defa araç denge kontrol sistemi (VSA), ABS, EBD, acil durum fren desteği, ön koltuklarda aktif kafalıklar ve ISOFIX standart olarak sunuluyor.

Yeni Honda Jazz, 30.250 YTL’den başlayan fiyatlarıyla 15 Kasım'dan itibaren Honda bayilerinde yeni sahiplerini bekliyor.

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Jikle: Genellikle soğuk havalarda, motorun ilk çalışmasında kullanılan bir sistemdir. Jikle çekildiğinde, karbüratörün hava boğazında olan hava miktarı kısılmak suretiyle yakıtın akışı arttırılır ve bu şekilde karışım zenginleşir.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: