Son Uyemiz: ozgurozt. Aramiza Hosgeldin!

23 Ocak 2021 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Lansman: Porsche Cayenne - İlk dizel motorlu Porsche
Porsche Cayenne - İlk dizel motorlu Porsche
Porsche’nin dizel motorlu ilk modeli olma özelliğini taşıyacak olan lüks SUV modeli Cayenne Dizel, Şubat 2009’da Türkiye’de de satışa sunulacak. Porsche başkanı daha önce Porsche’nin hiçbir zaman dizel araç üretmeyeceğini açıklamıştı.

Porsche, ilk kez 2002 yılında yollara çıkardığı lüks SUV modeli Cayenne ailesini yeni ekleyeceği dizel motorla genişletiyor.

Bir süredir otomotiv üreticilerine yönelik yapılan baskılar sebebiyle daha düşük yakıt tüketimli ve düşük emisyonlu modellere yönelme eğiliminde olan otomotiv endüstrisinin önemli oyuncularından olan Porsche'de daha önce hiçbir zaman üretmeyeceğini açıkladığı dizel motorlu modelleri piyasaya sürme kararı aldı.

Gücün kaynağı 3lt, turbo dizel, 240hp V6

Porsche Cayenne Dizel, Audi tarafından üretilen 3.0 litre hacminde 240 HP güç üretebilen V6 bir dizel motora sahip olacak. 550 nm'lik tork değeri ile Porsche'nin sportif sürüş dinamiklerinden ödün vermeyecek olan yeni motor 100 kilometrede sadece 9.3 litre yakıt tüketiyor ve kilometrede 244 gram CO2 salınımı yapıyor.

Hedef, yakıt tüketiminde en düşük seviyeye ulaşmak

Yakıt tüketimini azaltmak doğrultusundaki çalışmalara ağırlık veren Porsche, Cayenne Dizel’in pazara sunulmasıyla bu yönde bir ivme kazandı. Porsche, 2007 yılında Cayenne serisinin yeni neslini, gerçek sürüş koşullarında yüzde 15’e varan oranda daha az yakıt tüketen doğrudan püskürtmeli, benzinli motorlarla donatmıştı. 2008 yazından itibaren de Porsche 911 serisinin en yeni neslini de doğrudan püskürtmeli benzinli motorlarla sunmaya başladı. Porsche halen, 100 kilometrede 9 lt.’den daha az yakıt harcayacak ve bu on yılın sonunda pazardaki yerini alacak olan hibrid sürüş sistemli bir başka Cayenne versiyonu üzerinde çalışmalara devam ediyor.

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Parlama noktası: Yakıtın parlama noktası, yakıtın aleve yaklaştırıldığı zaman buhar çıkararak parladığı en düşük sıcaklık derecesidir.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: