Son Uyemiz: ozgurozt. Aramiza Hosgeldin!

23 Ocak 2021 Cumartesi   

Otokritik.com Logo
  Kullanici Adi:   Parola:   Beni Hatirla? 
 

Uye Ol

   

Forum

 

Icerik

  Ana Sayfa
  Haberler
  Oto Kritik
  Makaleler
  Uye Garajlari
  Kose Yazilari
  Hesaplayicilar
  Fotogaleriler
  Sozluk
  Videolar               
  Forum

Trafik Kameralar� Canl� Yay�n

Araba Fotoğrafları

İçerik Fotoğrafları bölümü için tıklayın

Akaryakıt Fiyatları

K.Benzin 97  4,91 TL 
K.Benzin 95  4,82 TL 
Motorin  4,35 TL 

Casus Fotoğraflar

Casus Fotoğraflar bölümü için tıklayın

Sponsor Baglantilar

 
  Porsche Panamera'nın detayları
Porsche Panamera'nın detayları
Porsche, Panamera’nın pazara sunulmasından dokuz ay önce aracın ilk resmi iç fotoğraflarını yayımladı. Porsche’nin bu benzersiz dört kişilik aracı dört kapılı Gran Turismo sınıfı otomobili olarak düşünülmüş ve tasarlanmış.

Araç tipik Porsche olarak birçok yeteneği bünyesinde topluyor: Sportif sürüş dinamikleri, geniş iç alan ve bir Gran Turismo’nun üstün konforu. 911, Boxster ve Cayman spor otomobillerinin ve Cayanne SUV’un yanında yerini alacak olan Panamera, Porsche’nin dördüncü model serisi olacak.

Porsche Panamera tasarımcıları tipik bir Porsche’nin görünümünü korurken bir yandan da aracı yepyeni ve gerçekten farklı bir model olarak konumlandırmayı başarmışlar. Porsche Panamera oranları sayesinde bulunduğu pazar segmentinde öne çıkıyor: 193 santimetrelik genişliği ve 142 santimetrelik yüksekliğiyle karşılaştırılabilen diğer dört kapılı modellere göre hem daha geniş, hem de daha alçak. Otomobilin toplam 4,97 metrelik uzunluğu ve kısa, ön ve arka tekerlek tampon ucu arası, kolayca tanınan bir GT silueti kazandırıyor. Porsche Panamera’nın tarzında ve ayrıntılarında on yıllar içinde 911 üzerinde mükemmelleştirilmiş ve Boxster’e, Cayman’a ve Cayenne’e başarıyla uygulanmış tasarım felsefesini izliyor.

Porsche tasarım diliyle yeni bir segment oluşturuyor. Bir spor otomobilin görünümünden alınmış sportiflik DNA’sının, klasik salon gövdesine getirilmiş eşsiz yorumun ve değişken alan kavramının avantajlarının bir araya getirilmesi sayesinde bu yeni Porsche gerçekten kendine özgü bir görünüme bürünmüş. Örneğin, Porsche Panamera geleneksel radyatör ızgarası yerine güçlü eğimlere sahip hava giriş aralıklarıyla geliyor. Şişik çamurlukları ve uzun ve pürüzsüz motor bölmesi – ayrıca düz ön kapağın iki yanındaki belirgin biçimde eğim kazandırılmış kanatlar – Porsche müşterilerinin 45 yıldan uzun süredir takdir ettiği o tipik 911 “manzara”sını yaratıyor. Motor kapağı üzerindeki V şeklindeki iz ve arkaya doğru bir ok gibi sivrilen arka pencere de bir spor otomobiline ait özellikler. Arka tekerleklerin üzerindeki kaslı omuzlar, spor otomobil benzeri tavan hattının eğimi ve gözle görülebilen egzoz boruları da safkan Porsche DNA’sını taşıyor.

  Fotogaleri: İçerik Fotoğrafları | Porsche Panamera
Porsche Panamera | Fotoğraf:1
Porsche Panamera | Fotoğraf:2
Porsche Panamera | Fotoğraf:3
Porsche Panamera | Fotoğraf:4
Porsche Panamera | Fotoğraf:5
Porsche Panamera | Fotoğraf:6
Porsche Panamera | Fotoğraf:7
Porsche Panamera | Fotoğraf:8
 

Haber Kategorileri

Facebook Fan Sayfasi

Veritabanlari

      Otomotiv Sözlüğü     

Dizel çevrimi: Dizel motorlarda motorin, silindire emilerek sıkıştırılmasının ardından püskürtülür ve daha sonra sıkıştırılan havanın sıcaklığı ile tutuşur. Dizel motorlarda bu şekilde gerçekleşen çalışma düzenine dizel çevrimi denir.

Günün Garajı

Günün garajını görüntülemek için tıklayın
  Yazarlar
   Hosting Sponsoru: Atahost.net   Reklam | Iletisim  

Can not connect to database in log_function.php[593]: